All filters
These 0.41 carat diamond studs create a harmonious fusion that is both contemporary and timeless. The classy design in 14K gold pays homage to the grace of tribal art.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667436 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.85 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.45 carat
|
| Gold Value | ₹33,241(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹37,800 |
| Making Charge | ₹9,074 |
| GST (3%) | ₹2,404 |
| Total Price | ₹82,519 |