All filters
A beautiful life begins with a beautiful mind and the right piece of jewellery. This graceful diamond ring with a prominent spherical diamond in the middle will add a touch of sparkle even to your boring days. The two slanting U patterns encrusted with diamonds at the end of the design will let everyone know how important 'you' are.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000582678 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.52 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹42,689 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,994 |
| Total Price | ₹68,454 |