All filters
Crafted in 18K rose gold, this classy diamond ring features 0.21 carat sparkling diamonds. The graceful butterfly motif represents your resilience, strength, and transformation. A perfect blend of power and beauty, this piece brings a meaningful touch to any ensemble.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000772293 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,480 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,514 |
| Total Price | ₹51,974 |