All filters
Adorn your neckline with this mesmerising diamond necklace, crafted in gold, featuring an enchanting array of shimmering diamond clusters in round and delicate marquise shapes. Each sparkling element dangles gracefully, creating a dynamic and radiant display of light. This versatile piece adds modern elegance, beautifully highlighted with an off-shoulder dress.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGN-D000802601 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.272 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.54 carat
|
| Gold Value | ₹36,885(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹47,520 |
| Making Charge | ₹9,969 |
| GST (3%) | ₹2,832 |
| Total Price | ₹97,206 |