All filters
A mirror is not only for just praise your beauty, but its also for reflecting your charisma by adorning exquisite jewelry. This rose gold diamond pendant with the art of circle flower is here to magnify your vision with joy. Your this fashion look will be the icon for everyone. You can adorn this with a dress or gown at any event.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000494474 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.67 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹29,555(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,209 |
| Making Charge | ₹5,668 |
| GST (3%) | ₹1,423 |
| Total Price | ₹48,855 |