All filters
Redefine modern elegance with the perfect harmony of fluid geometry and classic luxury. This pendant features a graceful teardrop frame outlined in shimmering diamonds, enclosing a meticulously crafted golden spiral. Perfectly poised for sarees, kurtas, dresses, and everyday modern styling.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000869378 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.7 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹3,875(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,300 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹519 |
| Total Price | ₹17,819 |