All filters
This cute diamond pendant resembling an umbrella makes it an eye-catcher and will help your kid gather a lot of praise from their friends. It is a cute, beautiful, and an incredible pendant for your cute, beautiful, and incredible kids. Let them feel special with this special jewellery.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000151950 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,720 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,076 |
| Total Price | ₹36,924 |