All filters
Kids are always on top of the moon when they see their cute fish friends. This frugal yet beautiful fish-designed diamond pendant crafted in gold is all set to be your kids' lucky partner. Give your kid this cute diamond pendant to make them feel happy and positive.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000171214 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.04 carat
|
| Gold Value | ₹29,223(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹3,436 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,149 |
| Total Price | ₹39,419 |