All filters
These diamond studs bring a fresh take on everyday elegance with their modern design. Each sparkling diamond is framed by a glowing gold halo, adding a touch of refined shine. A perfect way to add contemporary luxury to any look, day or night.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000787742 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.03 carat
|
| Gold Value | ₹19,925(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹2,520 |
| Making Charge | ₹6,045 |
| GST (3%) | ₹855 |
| Total Price | ₹29,345 |