All filters
Reclaim your inner diva by sliding down this glowing 0.2 carat diamond ring and stand out from the crowd. This scintillating ring with shining diamonds in 18K gold captures the essence of beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000637210 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,017 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹1,180 |
| Total Price | ₹40,503 |