All filters
Repeat after me "I need new jewelry". A big smile will automatically come over on your face. Adorn this rose gold diamond intricate couple style pendant to look unique and trendy.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000511337 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹17,096(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,360 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,172 |
| Total Price | ₹40,218 |