All filters
Give your finger the glow of the universe with this stunning diamond ring studded with numerous diamonds. This gorgeous ring is perfect in every way, making it the ideal gift for the love of your life. The radiance and glow of this diamond ring will definitely help you garner tons of compliments every time you slide it down your finger.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000640892 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.73 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.69 carat
|
| Gold Value | ₹52,357(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹57,173 |
| Making Charge | ₹10,942 |
| GST (3%) | ₹3,615 |
| Total Price | ₹1,24,087 |