All filters
Want to dazzle everyone at your next party by flaunting a stylish and trendy diamond ring? This is the right piece of jewellery for you with an array of diamonds placed in three linear symmetry. The sleek patterns in rose gold with rare and appealing excellence add to its charm. The skillful placement of diamonds represents the strong connections in our lives.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642162 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,476 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,429 |
| Total Price | ₹49,033 |