All filters
Beauty is an attitude and you can highlight it by flaunting this gorgeous diamond ring on your finger. Resembling a wheel, this glossy diamond ring encrusted with a myriad of little shiny beauties symbolizing that our life is a wheel of fortune. Its feminine glow makes it suitable to be paired with any contemporary saree.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642292 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.4 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.48 carat
|
| Gold Value | ₹48,704(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹43,282 |
| Making Charge | ₹10,241 |
| GST (3%) | ₹3,067 |
| Total Price | ₹1,05,294 |