All filters
Just like Monstera plants have a long and rich history in the American tropics, this sleek diamond necklace inspired from the same can dazzle everyone with the richness of its beauty. Every leaf motif is intricately designed to add to its artistic glow and help you garner a lot of compliments.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGN-D000657484 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 6.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.72 carat
|
| Gold Value | ₹56,985(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹58,988 |
| Making Charge | ₹12,816 |
| GST (3%) | ₹3,864 |
| Total Price | ₹1,32,653 |