All filters
These men's Diamond Gold Ring creates a story of the charisma of its own. The square stripe work on the surface has increased the magnificence of this sturdy diamond gold men's ring. To enjoy limitless joy wear this ring all day long
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000599411 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.62 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹39,890(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,178 |
| Making Charge | ₹10,708 |
| GST (3%) | ₹2,064 |
| Total Price | ₹70,840 |