All filters
Lord Ganesha is worshiped as a patron of intellect and obstacles are removed by his blessings. We have curated the design of Lord Ganesha on this diamond noa bangle that will make you fall in love with it. Carry your aura and blessings along with a diamond noa bangle wherever you go and create your own style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000617667 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 9.68 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹83,578(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,503 |
| Making Charge | ₹18,237 |
| GST (3%) | ₹3,790 |
| Total Price | ₹1,30,108 |