All filters
Let your soul taste the magic of flowers with three floral motifs perfectly placed in this glorious diamond ring. The numerous diamonds studded in the flower motifs will let everyone know how precious you are. Stay bright, beautiful and valuable like the diamonds in it by pairing this diamond ring with a classy attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000600078 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,705 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,144 |
| Total Price | ₹39,255 |