All filters
A honey bee always has that essence to grab the attention of kids. This cute sparkling diamond pendant especially made for our graceful children to make them happy and shine.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000560217 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,148 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,084 |
| Total Price | ₹37,189 |