All filters
This gorgeous diamond pendant resembling the alphabet 'G' is encrusted with 0.17 carat diamonds in 18K rose gold to complement your natural glow. The G pattern represents your greatness, grace and individuality with a touch of shimmer.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000658365 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.77 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹8,524(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,019 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹906 |
| Total Price | ₹31,074 |