All filters
Create an aura of shimmer on every occasion with this 0.18 carat diamond ring crafted in 18K gold with a chic design. The ring is unique, just like you and the numerous little shiny beauties will definitely keep you in the spotlight.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000686293 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,305 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹1,033 |
| Total Price | ₹35,442 |