All filters
Ready to show some craziness of geometric love. These fancy triangular-shaped 0.37 carat diamond studs in 14K gold portrays the glam of modern charm that can mesmerize anyone anytime. Adorn these studs with your summer wear to look trendy.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000581793 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.37 carat
|
| Gold Value | ₹47,487(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹40,326 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹2,961 |
| Total Price | ₹1,01,654 |