All filters
If grace is the metaphor that you represent, then this ring is for you. A refined mind's subdued opulence; an ornament that serves as a gleaming presence enhancer. Flows well with any dress of your choice, irrespective of the occasion.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000255228 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.38 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹15,276(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,983 |
| Making Charge | ₹4,775 |
| GST (3%) | ₹902 |
| Total Price | ₹30,936 |