All filters
These diamond studs encrusted with 0.19 carat diamonds in 14K gold can create its own impression with their curvy structure and leaf motif on it. These elegant diamond studs that can go with a dress at any event, party or occasion to make you look your best.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000576068 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹23,744(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,972 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,367 |
| Total Price | ₹46,903 |