All filters
Three offers the perfect combination of rhythm and brevity and has inspired the versatile pattern of this 0.17 carat diamond bracelet. The three eye motifs in 18K gold will appeal to modern women, making it an ideal choice for a dinner date.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000688766 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹48,704(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,375 |
| Making Charge | ₹10,241 |
| GST (3%) | ₹2,200 |
| Total Price | ₹75,520 |