All filters
Sculpted to perfection, this pendant flows in a graceful spoon curve that mirrors molten shimmer. Each diamond glints like a ripple in motion, creating a play of brilliance that feels both fluid and refined, a modern masterpiece of quiet allure.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000652450 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.5 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.02 carat
|
| Gold Value | ₹38,742(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹2,024 |
| Making Charge | ₹8,331 |
| GST (3%) | ₹1,473 |
| Total Price | ₹50,570 |