All filters
You are bright like the sun and graceful like gold. For you, these flower-designed elegant diamond studs are decorated with sparkling 0.2 carat diamonds in 18K rose gold to indulge your metaphor. Adorn these embellished significant rose gold studs to feel like a rose lady. Apt with your western dress, formal wear, or with any attire you wish to.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255252 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.09 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹23,135(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,800 |
| Making Charge | ₹4,567 |
| GST (3%) | ₹1,336 |
| Total Price | ₹45,838 |