All filters
Taking its inspiration from the unique perforated leaves of the Monstera plant, this diamond ring is sure to give your entire look a tropical feel. Flaunt this stunning diamond ring as a statement piece with numerous diamonds encrusted in the centre and attract everyone's attention.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000657511 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.04 carat
|
| Gold Value | ₹22,794(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹3,993 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹972 |
| Total Price | ₹33,370 |