All filters
Designed for the edgy fashionistas in 18K gold, these 0.13 carat diamond studs resembling windows are a delightful addition to your contemporary accessory. Let your everyday style reflect your persona with these earrings.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000746057 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.31 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹25,570(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,760 |
| Making Charge | ₹4,984 |
| GST (3%) | ₹1,270 |
| Total Price | ₹43,584 |