All filters
Life isn't straightforward but inspired by our attire and choice of jewellery. Appreciate karigars effort by flaunting these twisted diamond studs designed with prominent 0.18 carat diamonds in 18K gold to look like a twist.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000270627 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.69 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹18,707(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,210 |
| Making Charge | ₹5,712 |
| GST (3%) | ₹1,429 |
| Total Price | ₹49,058 |