All filters
Look stunning with the sublime beauty of this 0.57 carat diamond ring, curated in 18K gold to ooze glamour and shine. The oval patterns in various dimensions with simultaneously encrusted diamonds will create an aura of fashion and enhance your traditional charm.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000644964 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.57 carat
|
| Gold Value | ₹34,093(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹49,600 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹2,734 |
| Total Price | ₹93,866 |