All filters
Crafted to shine, this nosepin features a gleaming, brilliant-cut solitaire diamond nestled in sculpted gold petals. A minimal yet striking accent for modern-day elegance. Style it solo for a clean look or pair with a delicate gold chain for added flair.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DN-D000793267 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.209 carat
|
| Gold Value | ₹4,428(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,556 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹769 |
| Total Price | ₹26,378 |