All filters
Bring out the aristocracy in you with stylish jewellery like this. The design is one such masterpiece creation that will mesmerize you. The wavy diamond studded diamond floral pendant is an elegant piece itself. You can wear it for any party or get together with any attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646957 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.866 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹20,655(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,280 |
| Making Charge | ₹6,245 |
| GST (3%) | ₹1,236 |
| Total Price | ₹42,416 |