All filters
A modern-day design is curated on these amazingly beautiful diamond studs designed with 0.3 carat diamonds in 14K gold. The design of wind turbine is precisely designed on this charismatic piece. Best suited with everyday attire and will make you look as beautiful as ever.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000618609 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS-VS |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹40,762 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,936 |
| Total Price | ₹66,469 |