All filters
With numerous diamonds studded in a unique gold pattern, this classy diamond pendant will radiate admiration from all by exuding utter elegance. The spherical pattern in gold has a high sheen that you can get for your lady love without beating your head too much. Shine through simplicity by flaunting this shiny diamond pendant on your neckline.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000662391 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.09 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹23,135(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,120 |
| Making Charge | ₹4,567 |
| GST (3%) | ₹1,285 |
| Total Price | ₹44,107 |