All filters
The glamour of diamonds is best reflected in this dazzling diamond pendant with an inverse G motif entirely studded with diamonds. The sleek and trendy design of this diamond pendant highlights its streamlined modernity and suits your contemporary taste. Pair this masterpiece with your western attire and shine at every party.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000659276 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹28,133 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,607 |
| Total Price | ₹55,146 |