All filters
Showcase your love for fashionable jewellery with these glamorous diamond studs encrusted with 0.17 carat diamonds in 18K gold and let everyone know that you are stronger than they think. The circular pattern in gold connecting the two elongated patterns partially studded with shining diamonds is the focal point of these chic diamond studs.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000662396 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,566 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹1,014 |
| Total Price | ₹34,785 |