All filters
This 0.53 carat diamond bracelet is designed in 18K rose gold with an array of geometrical patterns to dazzle all with its chic charm. The modern look and feel will create a rich epitome of beauty wherever you go.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000685062 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.06 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.53 carat
|
| Gold Value | ₹56,010(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹43,560 |
| Making Charge | ₹10,106 |
| GST (3%) | ₹3,291 |
| Total Price | ₹1,12,967 |