All filters
Make yourself look more modern with these geometric diamond studs projecting some tribal vibes. These diamond studs enhanced the strength of 0.2 carat diamonds with a unique design in 18K rose gold. Wear them with confidence to look like a diva at every event.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000187494 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹28,005(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,335 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,493 |
| Total Price | ₹51,235 |