All filters
Modern artistry meets timeless refinement in these geometric diamond studs. A sculpted gold square meets a white gold triangle of clustered brilliance, creating a piece that radiates grace and sophistication.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTG-D000833269 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹22,138(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,160 |
| Making Charge | ₹6,650 |
| GST (3%) | ₹1,469 |
| Total Price | ₹50,417 |