All filters
How does it feel when you get all in one? It feels absolutely great, such as this enigmatic diamond mangalsutra that has different geometric shapes on a single line beautifully encrusted with 0.24 carat diamonds and overall sets for a stylish appearance in 18K gold. Please Note:- This product comes without the chain
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646880 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,965 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,362 |
| Total Price | ₹46,733 |