All filters
These captivating diamond studs feature a contemporary geometric design crafted in radiant gold. Each earring showcases an intricate openwork pattern, elegantly intersected by a brilliant line of diamonds. Perfect for adding a modern yet sophisticated touch to any ensemble.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000759750 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹9,963(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,000 |
| Making Charge | ₹6,945 |
| GST (3%) | ₹1,138 |
| Total Price | ₹39,046 |