All filters
The delightful play of L patterns has rendered these glamorous diamond studs a geometric appeal with 0.37 carat diamonds encrusted in 18K gold. Shine everyday and boost your confidence with these chic studs.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000684261 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.37 carat
|
| Gold Value | ₹31,658(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹30,855 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹2,057 |
| Total Price | ₹70,598 |