All filters
This geometric diamond ring is the persona of your beauty. Wear this with any attire to look beautiful. The solid gold of this ring would give you glamour to your finger.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000357316 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹31,658(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹53,561 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹2,738 |
| Total Price | ₹93,985 |