All filters
Crafted in 18K gold to showcase your impeccable taste, this 0.4 carat diamond noa bangle is designed with two chic geometric patterns. This bangle seamlessly fuses timeless aesthetics with contemporary flair.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000737481 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 8.47 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹93,755(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,670 |
| Making Charge | ₹16,107 |
| GST (3%) | ₹4,276 |
| Total Price | ₹1,46,808 |