All filters
Fashionable jewelry always mesmerizes women by portraying its uniqueness and charm. This diamond pendant with the style of trigon gives the same innovativeness. Adorn this diamond pendant with any western outfit and look trendy as always.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646947 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.28 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹58,445(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,670 |
| Making Charge | ₹10,493 |
| GST (3%) | ₹3,049 |
| Total Price | ₹1,04,657 |