All filters
Blending contemporary artistry with divine symbolism, this pendant depicts Lord Ganpati in a graceful form, crowned with a Trishul. A timeless piece that embodies devotion, protection, and spiritual energy. PLEASE NOTE:- The dimensions of the actual product might vary.
| Design Code | DPN-D000832873 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.56 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.066 carat
|
| Gold Value | ₹4,836(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,544 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹421 |
| Total Price | ₹14,426 |