All filters
These diamond studs are a stunning accompaniment to your western wear and can turn heads everywhere you go. Sparkling 0.12 carat diamonds studded in 14K gold have the tenderness to please everyone around you with their design.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000123782 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.38 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹11,915(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,080 |
| Making Charge | ₹4,775 |
| GST (3%) | ₹804 |
| Total Price | ₹27,574 |