All filters
Lord Ganesha is a friend of children who is always with them to solve their problems, never leaves them alone and keeps a smile on their faces. This precious and incredible diamond pendant with a Lord Ganesha motif will bring joy and breakless happiness to your kid's life. Feel lucky by choosing this cute diamond pendant made in gold that your kid will fall in love with.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000171228 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,983 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,109 |
| Total Price | ₹38,049 |