All filters
Embrace your inner free-spirited self with these 14K yellow gold earrings, featuring 0.68 carat diamonds in endearing butterfly motifs. Designed for the happy soul, their classic and timeless design adds a graceful touch to any ensemble, symbolizing freedom and joy.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000765234 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.74 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.75 carat
|
| Gold Value | ₹32,292(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹59,840 |
| Making Charge | ₹8,840 |
| GST (3%) | ₹3,030 |
| Total Price | ₹1,04,002 |